Witamy w 3D Vision - START

Emoji to system 772 znaków, który wymyślił japoński programista, a obecnie jeden z najszybciej rozwijających się języków w historii. Ludzie w różnym wieku z różną prędkością przyswajają język znaczków i obrazków, ale okazuje się, że dzieci zdecydowanie wolą te buźki od słów.

Futuryści twierdzą, ze całkowita suma wiedzy ludzkiej podwaja się co roku lub co dwa lata, a ten wynik ciągle rośnie. "Na całym świecie stworzono 5 heksabajtów danych od początku cywilizacji do 2003 r." - stwierdził Eric Schmidt podczas jednej z konferencji w 2010 r. "A teraz ta sama ilość danych zostaje wytworzona w zaledwie 2 dni."

Z takimi urządzeniami jak inteligentny termostat, który uczy się jakie są potrzeby twojego organizmu w zakresie optymalnej temperatury, robotami sprzątającymi twój dom bez wydawania poleceń, kamerami które pozwalają śledzić co się dzieje w domu przez smartfona, inteligentny dom wydaje się obietnicą oszczędności czasu, podniesienia wydajności, po prostu uczyni cię szczęśliwszym. Jest czy tylko wydaje się być?

Google potroił wydatki na lobbing w Brukseli w ostatnim roku, co uczyniło firmę jednym z największych podmiotów wydających pieniądze w centrum Unii Europejskiej.

W istocie: czas spędzany przed ekranem monitora może negatywnie wpłynąć na nasze oczy. Może kilka rad o tym jak zapobiec w łatwy sposób zmęczeniu oczu otworzy je na to czego potrzebują. Pewnie jesteś jedną z tych osób, które widzą ekran telefonu zaraz po przebudzeniu, zanim nawet umyjesz zęby. Ten zwyczaj codziennego spędzania wielu godzin przed ekranami skutkuje wprost bólem oczu i ich nadwrażliwością.